Część grup przechodzi na lekcje on-line – od 26.10 do 8.11

W związku z decyzjami Rządu dotyczącymi nauki w szkołach podstawowych oraz spotkań, część grup od 26 października do 8 listopada przechodzi na naukę zdalną. W następujących grupach:

• grupy MB
  • grupy MM
  • grupy JG3 i JG4
  • grupy VD2, VD3, VD6, VD7

będą odbywały się w formie ON-LINE za pomocą platformy ClickMeeting.

Uczestnictwo w zajęciach będzie bardzo proste – na chwilę przed rozpoczęciem lekcji wystarczy kliknąć w link, który przeniesie ucznia bezpośrednio do pokoju on-line, w którym odbywają się zajęcia jego grupy.

Aby uczestniczyć w zajęciach on-line, konieczne będzie:

– stabilne połączenie z internetem,

– dostęp do komputera z przeglądarką, najlepiej Chrome (nie zalecany jest Internet Explorer, który może powodować problemy techniczne),

– sprawny mikrofon (wystarczy ten wbudowany w laptopie) oraz słuchawki (aby nie było pogłosu).

Oprócz tego każdy uczeń będzie musiał mieć przed sobą standardowo: podręcznik, ćwiczenia, zeszyt, przybory do pisania. Dodatkowe materiały będą udostępniane za pomocą platformy podczas trwania zajęć.

Prosimy naszych uczniów o współpracę i dyscyplinę, aby lekcje mogły być maksymalnie sprawne i efektywne. Tak jak w przypadku lekcji stacjonarnych – będzie sprawdzana obecność i prace domowe, prosimy też o punktualność, bo dzięki temu lekcje będą mogły przebiegać bez zakłóceń.

JAK UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH ON-LINE:

Rodzice wszystkich uczniów otrzymają w najbliższych dniach smsa, w którym będzie podany bezpośredni link do zajęć on-line dla danej grupy.

1. Przekopiuj lub przepisz link do przeglądarki internetowej (polecamy Chrome).
  2. Dołącz do wydarzenia, podaj swoje imię i adres e-mail.
  3. Jeśli jesteś przed czasem, poczekaj na rozpoczęcie wydarzenia przez nauczyciela.
  4. Włącz dostęp kamery i mikrofonu.
  5. Zaakceptuj uprawnienia przeglądarki do korzystania z mikrofonu i kamery (kiedy wyświetli się komunikat).

Gotowe, witamy na lekcji 🙂 SZCZEGÓŁOWY TUTORIAL Z GRAFIKAMI DOSTĘPNY POD POSTEM!

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem (tel. 87 428 97 45), a najlepiej bezpośrednio z nauczycielami.

O jakichkolwiek zmianach będziemy informować na bieżąco, dlatego prosimy o regularne zaglądanie na stronę szkoły oraz na nasz profil na Facebooku. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy i niedługo znowu spotkamy się na normalnych lekcjach 🙂

JAK DOŁĄCZYĆ DO LEKCJI ON-LINE

Wpisz otrzymany smsem adres w oknie przeglądarki. Pojawi się nowe okno, gdzie zobaczysz miejsce na imię i e-mail:

Włącz dźwięk, aby móc słyszeć nauczyciela i innych uczestników:

Włącz kamerę i mikrofon:

Zezwól na użycie mikrofonu i kamery:

Sprawdź, czy wszystko dobrze słyszysz i widzisz – i możemy zaczynać 🙂