O nas

“Britannica” to pierwsza w Giżycku szkoła języka angielskiego działająca od 1995 roku. Prowadzimy kursy grupowe, indywidualne oraz przygotowujące do różnego rodzaju egzaminów. Stawiamy na wysoki poziom kształcenia, ale równie wysoko cenimy sobie przyjazną atmosferę, która panuje w naszej szkole.

• Uczymy dzieci (od 6. roku życia), młodzież i dorosłych (od początkujących do poziomu proficiency).
  • Grupy dzielone są pod względem wiekowym oraz stopniem zaawansowania.
  • W trakcie roku szkolnego organizujemy dla chętnych wewnętrzne sobotnie sesje egzaminacyjne (FCE, CAE, CPE, BEC, Matura), a w czerwcu, dla wszystkich grup, końcową sesję egzaminacyjną sprawdzającą poziom zaawansowania w czterech zakresach: czytania, pisania, słuchania i mówienia.
  • Każdego roku przed wakacjami organizujemy w szkole Wielkie Losowanie dla naszych uczniów, w którym do wygrania są darmowe zestawy podręczników, bezpłatna nauka przez cały rok szkolny, a nawet wycieczki zagraniczne.

Szkoła Języka Angielskiego “Britannica” powstała w 1995 roku jako pierwsza szkoła językowa w Giżycku. Zaczynała w wynajmowanych pomieszczeniach na Placu Grunwaldzkim z dwójką nauczycieli i pracownikiem sekretariatu. Obecnie szkoła mieści się we własnym budynku przy ulicy Daszyńskiego 9. Nacisk na jakość, solidność i efekty kształcenia zyskały szkole doskonałą reputację, tak w Giżycku, jak i poza nim.

Źródłem różnorodności oferty i skuteczności “Britanniki” zawsze był potencjał jej nauczycieli. Oprócz pełnych kwalifikacji do nauczania angielskiego, mają gruntowne wykształcenie w innych dziedzinach, co czyni ich wiedzę jeszcze bardziej fachową. SJA “Britannica” jest dowodem na to, jak wiele można osiągnąć systematyczną pracą, solidnością i konsekwentnym zmierzaniem do celu. Byliśmy pierwsi, tworzyliśmy giżyckie nauczanie języka angielskiego i do dziś wytyczamy w tej dziedzinie nowe ścieżki. Nauczanie jest naszą misją i od lat pozostajemy jej wierni.